Results for 'Valda Budreckaitė'

20 found
Order:
  1.  10
    Glaudžiai įsipynusi į dabartinį Nepriklausomybės laikotarpį: posovietinės transformacijos vieta socialinės atminties žemėlapyje šiuolaikinėje Lietuvoje.Valda Budreckaitė - 2023 - Filosofija. Sociologija 34 (4).
    „Posocializmas“, „pokomunizmas“, „transformacija“ ir kiti semantiškai susiję žodžiai turi laikinumo atspalvį. Akademikai ir politikos formuotojai suvokė, kad šis laikotarpis bus sunkus eiliniams gyventojams. Svarstoma, kad Lietuvoje transformacijos laikotar­pis baigėsi – pavyzdžiui, 2004 m., šaliai įstojus į ES ir NATO. Tačiau nežinome, kada šis laikotarpis pasibaigė žiūrint iš Lietuvos gyventojų perspektyvos (jeigu apskritai pa­sibaigė). Todėl šiame straipsnyje siekiama atsakyti į klausimą, kokie su transformacija susiję periodai arba lūžiai išryškėja (jeigu išryškėja) socialinėje atmintyje. Straipsnyje laikomasi periodo definicijos, pagal kurią jis turi ribas (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  2.  5
    Neformalioji komunikacija. Gando kaip kultūros reiškinio tyrinėjimo teorinių prieigų perspektyvos.Valdas Pruskus - 2014 - Filosofija. Sociologija 25 (3).
    Straipsnyje aiškinamasi, kokiu mastu gando prigimties specifika nulemia jo tyrimo teo­rinių prieigų galimybes. Parodoma, kad gando kaip kultūros reiškinio tyrimo galimybes apsunkina jo rekonstravimas – autentiško gando ir jo turinio (pagrindinės minties) atkūrimas. Gando informacija apie asmenį, įvykį tampa socialiai pastebima (reikšminga) tik tarpasmeninio bendravimo kontekste. Tačiau kol ši informacija neperduota, tol ji nėra reikšminga kaip socialiai pastebimas įvykis. Gando informacijos perdavimas galimas tik esant, viena vertus, ypatingam kontaktui tarp informacijos perdavėjo ir priėmėjo, pasižyminčiam priimamumu ir atlaidumu dėl jos nepakankamo (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  3.  14
    Smurto reginys naujosiose medijose.Valdas Bertašavičius - 2020 - Logos: A Journal, of Religion, Philosophy Comparative Cultural Studies and Art 105.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  4.  8
    Significación de la obra filosófica de Francisco Romero.Marcelo Calvo Valda - 1969 - La Paz,:
  5.  2
    Ekonomika ir filosofija: sąveikos ir trajektorijos: monografija.Valdas Pruskus - 2017 - Vilnius: Technika.
  6.  12
    (1 other version)Istorizmas ir lietuvių tautinio savitumo problema.Valdas Selenis - 2016 - Logos: A Journal, of Religion, Philosophy Comparative Cultural Studies and Art 89:44-53.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  7.  34
    Intrusions of a drowsy mind: neural markers of phenomenological unpredictability.Valdas Noreika, Andrés Canales-Johnson, Justin Koh, Mae Taylor, Irving Massey & Tristan A. Bekinschtein - 2015 - Frontiers in Psychology 6.
  8.  55
    Dreaming and waking experiences in schizophrenia: How should the (dis)continuity hypotheses be approached empirically?Valdas Noreika - 2011 - Consciousness and Cognition 20 (2):349-352.
    A number of differences between the dreams of schizophrenia patients and those of healthy participants have been linked to changes in waking life that schizophrenia may cause. This way, the “continuity hypothesis” has become a standard way to relate dreaming and waking experiences in schizophrenia. Nevertheless, some of the findings in dream literature are not compatible with the continuity hypothesis and suggest some other ways how dream content and waking experiences could interact. Conceptually, the continuity hypothesis could be sharpened into (...)
    Direct download (4 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   4 citations  
  9. How to integrate dreaming into a general theory of consciousness—A critical review of existing positions and suggestions for future research.Jennifer M. Windt & Valdas Noreika - 2011 - Consciousness and Cognition 20 (4):1091-1107.
    In this paper, we address the different ways in which dream research can contribute to interdisciplinary consciousness research. As a second global state of consciousness aside from wakefulness, dreaming is an important contrast condition for theories of waking consciousness. However, programmatic suggestions for integrating dreaming into broader theories of consciousness, for instance by regarding dreams as a model system of standard or pathological wake states, have not yielded straightforward results. We review existing proposals for using dreaming as a model system, (...)
    Direct download (4 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   21 citations  
  10. Kapitalizmo vertinimas jaunosios kartos katalikų intelektualų darbuose tarpukario Lietuvoje.Valdas Pruskus - 2013 - Filosofija. Sociologija 24 (1).
    Straipsnyje nagrinėjama tarpukario Lietuvos jaunosios kartos katalikų intelektualų požiūris į kapitalizmą ir jo funkcionavimo ypatumus. Atskleidžiama, kad jaunieji katalikai intelektualai taikliai pastebėjo ir įvardijo realius to meto kapitalizmo ekonominius procesus, bet vertino juos remdamiesi ne ekonominėmis kategorijomis, o moralinėmis normomis. Pagrindinį dėmesį jie sutelkė į neigiamus jo socialinius padarinius, stengėsi atskleisti jų įtaką žmogaus dvasiai ir individo saviraiškai. Straipsnyje teigiama, kad nors jie ir pripažino, kad pagrindinis kapitalizmo dėsnis – pelno siekimas ir kaupimas – neišvengiamai provokuoja socialinę įtampą tarp darbdavių (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  11. Visuomenės ir valstybės valdymo modelio paieškos XX a. pradžios lietuvių katalikų intelektualų darbuose.Valdas Pruskus - 2014 - Filosofija. Sociologija 25 (1).
    Straipsnyje aptariamos visuomenės ir valstybės modelių paieškos XX a. pradžios katalikų intelektualų darbuose. Teigiama, kad lietuvių katalikų intelektualai (A. Kaupas, S. Šultė, A. Civinskas, K. Šaulys, J. Staugaitis ir kt.) savivaldą laikė efektyviausia visuomenės narių valdymo forma. Atskleisdami krikščioniškai suprantamos demokratinės savivaldos teigiamybes ir keliamus reikalavimus individui, katalikai rodė priešingumą bolševikų propaguojamai vienintelei „teisingai visuomenės valdymo formai“ – proletariato diktatūrai, uzurpuojančiai individo teises klasės naudai, ugdė demokratijos ir atitinkamo valstybės sutvarkymo bei valdymo poreikį. Aukščiausias teisines galias galinti turėti tik visa (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  12.  1
    Individo laikysenos valstybės puoselėjamų vertybių ir tikslų atžvilgiu etiniai aspektai.Valdas Pruskus - 2015 - Filosofija. Sociologija 26 (1).
    Straipsnyje parodoma, kad valstybės puoselėjamos vertybės (gėris, gerovė) – nėra mūsų, kaip individų, „vidinės vertybės“. Mūsų požiūris į tai, kas yra gerovė, nulemtas vidinės patirties, idealų ir prioritetų. Todėl tas valstybės siūlomas vertybes (gerovės supratimą) mes visada turime „pamatuoti“ pagal savąsias nuostatas, savo vertybių masteliu. Kadangi valstybės siūlomos vertybės yra „išorinės“ individo atžvilgiu, tai privalu jas ne tik aiškiai įvardyti, bet ir kritiškai įvertinti, siekiant išsiaiškinti, kokiu mastu jos eina su prievarta (koks jų „prievartos koeficientas“) ir kokiu mastu jos pripažįsta (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  13.  2
    Individo siekiai ir vertybių pasirinkimas.Valdas Pruskus - 2016 - Filosofija. Sociologija 27 (3).
    Sprendimai tikresni yra tie, kuriuos priimant remiamasi autentiška patirtimi, o asmeninė vertybinė orientacija sutampa su sprendimą nusakančia vertybe. Individualios vertybių skalės turėjimas padeda individui siekti dvasinių ir konkrečių materialinių gėrybių. Nuo seno egzistuoja du diametraliai skirtingi požiūriai į gėrybes. Iš esmės tai – dvi gėrybių koncepcijos. Pagal pirmąją – gėrybės yra tai, kas vertinga visais atžvilgiais. Kitaip tariant, gėrybė turinti savyje „kokybės vertingumo“ ženklą, ir todėl mes į tą gėrybę (kaip vertybę) linkstame, nors kiekvienas savaip ją suvokiame (B. R. Brandt, (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  14. Kultūros samprata ir inkultūrizacijos procesas tarpkultūrinės komunikacijos kontekste.Valdas Pruskus - 2013 - Filosofija. Sociologija 24 (3).
    Visuotinė globalizacija paspartino darbo ir kapitalo mainus, suteikė tautoms socialinės pažangos ir ekonominės gerovės viltį. Ji paskatino ir spartesnius kultūrinius mainus, o kartu ir efektyvios tarpkultūrinės komunikacijos poreikį. Jei ekonominiai mainai, perdavimas ir įsisavinimas įgūdžių, kompetencijų, nauja ekonominė mąstysena bei praktika didesnių sunkumų nesukėlė, tai kultūros pagrindų perdavimas ir įsisavinimas (inkultūrizacija), užtikrinantis visavertį bendravimą ir bendradarbiavimą, vyksta kur kas sunkiau. Aiškėja, kad ne visos vertybės gali būti adekvačiai perduotos ir ne visos lengvai priimtos. Kita vertus, pati kultūra yra tarpdalykinio tyrimo (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  15.  70
    Concrete magnitudes: From numbers to time.Christine Falter, Valdas Noreika, Julian Kiverstein & Bruno Mölder - 2009 - Behavioral and Brain Sciences 32 (3-4):335-336.
    Cohen Kadosh & Walsh (CK&W) present convincing evidence indicating the existence of notation-specific numerical representations in parietal cortex. We suggest that the same conclusions can be drawn for a particular type of numerical representation: the representation of time. Notation-dependent representations need not be limited to number but may also be extended to other magnitude-related contents processed in parietal cortex (Walsh 2003).
    Direct download (7 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  16.  59
    Neurocognitive and Neuroplastic Mechanisms of Novel Clinical Signs in CRPS.Anoop Kuttikat, Valdas Noreika, Nicholas Shenker, Srivas Chennu, Tristan Bekinschtein & Christopher Andrew Brown - 2016 - Frontiers in Human Neuroscience 10.
  17.  83
    Sacramental and spiritual use of hallucinogenic drugs.Levente Móró, Valdas Noreika, Christian P. Müller & Gunter Schumann - 2011 - Behavioral and Brain Sciences 34 (6):319.
    Arguably, the religious use of hallucinogenic drugs stems from a human search of metaphysical insight rather than from a direct need for cognitive, emotional, social, physical, or sexual improvement. Therefore, the sacramental and spiritual intake of hallucinogenic drugs goes so far beyond other biopsychosocial functions that it deserves its own category in the drug instrumentalization list.
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  18.  35
    The Neuroanatomical Basis of Two Subcomponents of Rumination: A VBM Study.Emily L. L. Sin, R. Shao, Xiujuan Geng, Valda Cho & Tatia M. C. Lee - 2018 - Frontiers in Human Neuroscience 12.
  19.  56
    Reply to Valdas Noreika’s commentary on Zanasi, M., Calisti, F., Di Lorenzo, G., Valerio, G., & Siracusano, A. . Oneiric activity in schizophrenia: Textual analysis of dream reports. [REVIEW]Marco Zanasi, Fabrizio Calisti, Giorgio Di Lorenzo, Giulia Valerio & Alberto Siracusano - 2011 - Consciousness and Cognition 20 (2):353-354.
  20.  99
    Subjective Time: The Philosophy, Psychology, and Neuroscience of Temporality.Valtteri Arstila & Dan Lloyd (eds.) - 2014 - Cambridge, MA: MIT Press.
    Interdisciplinary perspectives on the feature of conscious life that scaffolds every act of cognition: subjective time. Our awareness of time and temporal properties is a constant feature of conscious life. Subjective temporality structures and guides every aspect of behavior and cognition, distinguishing memory, perception, and anticipation. This milestone volume brings together research on temporality from leading scholars in philosophy, psychology, and neuroscience, defining a new field of interdisciplinary research. The book's thirty chapters include selections from classic texts by William James (...)
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   12 citations