Дослідження розвитку машинобудівної галузі України: стан та перспективи

Baltija Publishing (2017)
  Copy   BIBTEX

Abstract

У монографії представлено авторське бачення розв’язання актуальної наукової проблеми щодо механізму розвитку машинобудівної галузі в умовах виробничо-економічної кризи. Розгляд кризи з позиції теорії біфуркації, її зміст слід методологічно обґрунтувати з огляду на означену теорію та теорії хаосу, катастроф, нелінійних систем, концепцію синергізму, що тісно пов’язані із теорією біфуркації. Використано ієрархічно-фасетний метод класифікації виробничо-економічної кризи, який визначає сферу проблематики та її ланки на перших двох рівнях, а також набір фасет класифікації на третьому рівні. Практична значущість запропонованої класифікації полягає у створенні підґрунтя для розпізнавання конкретної проблемної ситуації та її опису досить великою кількістю дескрипторів, які відповідають значенням різних фасетів. Екзогенними причинами, що впливають на виникнення кризових явищ на підприємствах машинобудівного комплексу, можливо обґрунтовано назвати: спад темпів розвитку ГМК України, зниження конкурентоспроможності України внаслідок певних політичних та внутрішньоуправлінських державних факторів, неефективну підготовку кадрового потенціалу. Проблемами зниження рентабельності операційної діяльності у машинобудуванні є інфляційні процеси в країні, зниження державної підтримки реального сектору економіки, зростаючий державний борг та необхідність сплати коштів за його обслуговування, зниження рівня життя населення, що позначається на платоспроможному попиті на продукцію машинобудування. Також ендогенними причинами економічної кризи у машинобудуванні України є зниження рівня власного капіталу та нарощення позикового, низька абсолютна та швидка ліквідність, нерозвинена кредитна політика у машинобудуванні, завеликий обсяг довгострокових зобов’язань. Ендогенними причинами, що впливають на виникнення кризових явищ у виробництві машинобудівного комплексу є падіння обсягу капітальних інвестицій, зношеність основних фондів, що не дозволяє якісно використовувати наявний їх фонд, зниження інновацій- ної активності підприємств галузі.

Other Versions

No versions found

Links

PhilArchive

External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server

Through your library

Similar books and articles

Ткацтво в економічному та культурному житті вірменських колоній України: історичний дискурс.Iryna Hayuk - 2019 - Наукові Записки НАУКМА: Andquot;ІСТОРІЯ І ТЕОРІЯ КУЛЬТУРИ" 2 (4):29-34.
Концепція управління міграційною політикою в контексті глобалізації і цифровізації.Луай Муц - 2019 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії:111-115.

Analytics

Added to PP
2019-10-29

Downloads
2,961 (#3,443)

6 months
186 (#18,420)

Historical graph of downloads
How can I increase my downloads?

Author's Profile

Sergii Sardak
University of Customs and Finance

Citations of this work

No citations found.

Add more citations

References found in this work

No references found.

Add more references