Order:
  1.  14
    «Ідея людини» Макса Шелера і сучасний світ.Вахтанг Іванович Кебуладзе - 2024 - Наукові Записки Наукма. Філософія Та Релігієзнавство 13:67-72.
    Це дослідження присвячено критичній реконструкції проєкту філософської антропології, який німецький філософ Макс Шелер накреслив у статті «Ідея людини» (Zur Idee des Menschen) на початку ХХ століття. Автор також намагається показати сучасну релевантність головних ідей і понять антропологічної концепції, накресленої в цій статті. Із самої назви роботи стає зрозумілим, що Макс Шелер спирався у своїй філософській антропології на феноменологічну методологію. Відповідно до цього методологічного підходу ми маємо схопити ідею людини в акті ідеації, який є результатом феноменологічної редукції. Згідно з феноменологічною критикою (...)
    No categories
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  2.  2
    «Ранкова зоря» фридриха ніцше. Воля до перекладу.Вахтанґ Кебуладзе - 2018 - Sententiae 37 (1):110-119.
    The author claims that the will to translation from foreign languages is an intrinsic tendency of development of any language. The article deals with the following problems of Ukrainian translation of the work «The Dawn of Day» by Friedrich Nietzsche: Reproduction of the poetic style of Nietzsche’s writing. Translation of Nietzsche’s neologisms that are not adopted in modern German language. Interpretation of the influence of Nietzsche’s life experience on his thinking.The author analyses his own experience of translation of this work. (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  3.  2
    Зв’язок антропології, історії та політики у філософії Макса Шелера.Вахтанґ Іванович Кебуладзе - 2024 - Наукові Записки Наукма. Філософія Та Релігієзнавство 14:79-86.
    У статті йдеться про взаємозв’язок різних учень про людину та відповідних концепцій людської історії, який виявляє Макс Шелер у творі «Людина та історія». На його думку, нині існує п’ять концепцій історії, що спираються на відповідні антропології: 1) християнсько-юдейська традиція; 2) класично-гуманістична концепція людини; 3) новочасно-позитивістське вчення про людину; 4) віталістична панромантика; 5) постулатний атеїзм. Із розуміння історії випливає і наша оцінка теперішнього, а також уявлення про безпосереднє майбутнє. У творі «Людина за світової доби зрівняння» Макс Шелер пише, що людство стоїть (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark