Results for 'lidská duše a svět'

955 found
Order:
  1.  3
    Ľudská duša v ideovej koncepcii Dostojevského.Zuzana Barníková-Magganaris - 2012 - Filosofie Dnes 4 (2):45-62.
    Článok analyzuje antropologicko-existencialistickú a etickú koncepciu človeka v diele F. M. Dostojevského a jej aktuálnosť v súčasnosti. Chce ukázať, že Dostojevského človek je zložitou, vnútorne protirečivou bytosťou, v ktorej sú nerozlučne spojené dobro a zlo, sebaobetavosť s egoizmom, čistota so zlomyseľnosťou. Je tiež pokusom o vymedzenie princípu etickej zodpovednosti a zmyslu života ako kľúčových princípov etiky Dostojevského.This article analyzes the anthropological - existential and ethical concept of man in the work of F. M. Dostoyevsky and its currentness. It aims to (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  2.  29
    La subjetividad en la filosofía clásica alemana de Kant a Hegel. Una panorámica a modo de programa.Klaus Düsing - 2002 - Azafea: Revista de Filosofia 4 (1).
    Tras un esbozo de críticas recientes, el artículo analiza el concepto de subjetividad en la filosofía alemana clásica. Se señala que la apercepción pura en Kant es el principio de la lógica formal sin rastros de psicologismo, y que Kant ofrece las determinaciones básicas de la apercepción pura y de su «Yo pienso». Fichte continúa el problema de la relación entre lógica y subjetividad, y apuesta por la prioridad de la subjetividad. Su estructura se explica en detalle en una historia (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  3.  4
    Lidská „přirozenost“ a člověk jako „autotraumatizátor“? Několik úvah o somatizaci kulturní evoluce a lidské nesoučasné současnosti.Jan Horský - 2024 - Filosofie Dnes 15 (2).
    Některá „opravná“ hnutí dneška uvažují o možnosti vrátit se k původní lidské instinktivitě. Chtějí se tím vymanit ze současné kultury, kterou chápou jako člověka traumatizující. Toto úsilí je možné podrobit kritice pomocí teorie současné nesoučasnosti, teorie plastické a elastické fáze evoluce a teorie koevoluce genů a kultury. Můžeme tak stanovit „elastické synchronie“ v nás (např. pomocí teorie axiální transformace či teorie procesu civilizace), které chápeme jako ustanovené určitou somatizací kulturní evoluce, a „elastické synchronie“ vně nás, které mají povahu kulturních institucí. (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  4. C'e un circolo dell'autocoscienza? Uno schizzo delle posizioni paradigmatiche e dei modelli di autocoscienza da Kant a Heidegger.K. Düsing - 1992 - Teoria 12:3-29.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark   1 citation  
  5.  21
    Perceived Impact of Covid-19 Across Different Mental Disorders: A Study on Disorder-Specific Symptoms, Psychosocial Stress and Behavior.Hannah L. Quittkat, Rainer Düsing, Friederike-Johanna Holtmann, Ulrike Buhlmann, Jennifer Svaldi & Silja Vocks - 2020 - Frontiers in Psychology 11.
  6.  7
    Logos a svět: sborník k sedmdesátinám L. Hejdánka a J.S. Trojana.Milan Balabán (ed.) - 1997 - Praha: Oikoymenh.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  7. Evdokii︠a︡ svet Fedorovna: [O dir. sred. skoly pos. Odoev E. F. Bobylevoĭ].Vladimir Uspenskiĭ - 1978 - Moskva: Sov. Rossii︠a︡.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  8.  6
    Svet zhizni: istorii︠a︡ chelovechestva v psikhosfere Zemli.A. I. Zelichenko - 2006 - Moskva: Otkrytyĭ mir.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  9.  5
    Iz teni v svet pereletai︠a︡...: Ocherki sovremennoĭ sot︠s︡ialʹnoĭ filosofii.A. A. Ivin - 2015 - Moskva: Progress-Tradit︠s︡ii︠a︡.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  10. Přirozenost duše a "přirozenost celku" v dialogu Faidros.Karel Thein - 1998 - Reflexe: Filosoficky Casopis 19:1-20.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  11.  9
    Vstupujem do sveta a svet prestupuje mnou.Anton Vydra - 2009 - Ostium 5 (2).
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  12. Človek a svet.Rudolf Šima - 1969 - Bratislava,: Epocha, t. Pravda.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  13.  12
    "Svet vo tʹme" i "S nami Bog": neizvestnye knigi S.L. Franka.H. I︠E︡ Ali︠a︡i︠e︡v - 2021 - Moskva: Modest Kolerov. Edited by Teresa Obolevitch & Tatʹi︠a︡na Rezvykh.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  14.  2
    I zvuk, i svet.A. N. Marasov - 1997 - Ulʹi︠a︡novsk: Ulʹi︠a︡novskiĭ gos. pedagog. universitet im. I.N. Ulʹi︠a︡nova.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  15. Kniga V. I. Lenina "Materializm i ėmpiriokritit︠s︡izm" i nekotorye problemy sovremennogo filosofskogo znanii︠a︡: k 80-letii︠u︡ vykhoda v svet.A. A. Ivanova, B. V. Meerovskiĭ & Vladimir Ilʹich Lenin (eds.) - 1989 - Moskva: [VINITI].
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  16. Svet Rossii gri︠a︡dushcheĭ: chelovek i obshchestvo v "russkoĭ idee" Ivana Ilʹina.A. S. Verkhovodʹko - 2015 - Sankt-Peterburg: Aleteĭi︠a︡. Edited by R. M. Rupova.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  17. The Nitro a svet fragment (The interior and the world)-Introduction.Ana Santos - 2007 - Studia Phaenomenologica 7:17-25.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  18.  2
    Úvod do filosofie.Josef Branžovský (ed.) - 1962 - Praha]: Nakl. politické literatury.
    Autoři chtějí svou populární prací vzbudit zájem o hlubší studium filosofie. Dokazují její význam pro praxi světového revolučního hnutí i pro život jednotlivce. Látku rozvrhli na podrobné otázky, např. co je filosofie, čím se zabývá, jak poznáváme svět, jak si ověřujeme pravdivost našeho poznání, jak je rozvíjí práce, jaká je jeho třídní podmíněnost, co je hmota, co je lidská společnost, co je vědomí, jaké je metafyzické a jaké dialektické chápání světa, co je vývoj, jak chápat jednotu a boj (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  19.  26
    Reason and ethos: Consequences of their separation and necessity of their unity.Mihailo Marković - 2003 - Filozofija I Društvo 2003 (21):19-32.
    Iako je tek u Kantovoj kritickoj filozofiji pojam "uma" dobio precizno znacenje i jasno omedjeno podrucje svog vazenja, ovaj termin ima dugu genezu u evropskoj duhovnoj istoriji. Koreni pojma uma nalaze se u grckom pojmu logosa i mogu se svesti na sest osnovnih znacenja kojima se oznacava logicka struktura ljudskog misljenja i racionalna struktura sveta. Anaksagora je sveopsti duhovni princip nus smatrao izvorom svekolike racionalnosti. Kod filozofa Stoe izraz logos spermaticos predstavlja aktivni princip koji deluje na pasivnu materiju da bi (...)
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  20.  91
    World and world experience in Nitro a svět (The inner and the world).Marco Barcaro - 2020 - In Karel Novotný & Cathrin Nielsen (eds.), Die Welt und das Reale. Verlag Traugott Bautz GmbH. pp. 241-255.
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  21.  17
    Materializm i reliativizm: kritika metodologii sovremennoĭ teoreticheskoĭ fiziki: k 100-letii︠u︡ vykhoda v svet knigi V.I. Lenina "Materializm i empiriokrititsizm".V. A. At︠s︡i︠u︡kovskiĭ - 2009 - Moskva: Izd-vo "Petit".
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  22.  13
    Duše jako směs jsoucnosti, totožnosti a různosti v Platónově dialogu Tímaios.Jiří Stránský - 2022 - Filozofia 77 (6):456-470.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   2 citations  
  23. Svetli︠a︡ki: ironicheskai︠a︡ metafizika.Igorʹ Efimov - 1991 - Tenafly, N.J.: Ėrmitazh.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  24.  10
    Svět, tajemství, bohočlověk Člověk jako bytost transcendence u Karla Rahnera a Jana Patočky.Jindřich Veselý - 2015 - E-Logos 22 (2):80-93.
    Článek srovnává pojetí člověka jako bytosti, situované v celkové souvislosti a vyznačující se otevřeností a sebetranscendencí, v myšlení Jana Patočky a Karla Rahnera, a to se zvláštním zřetelem na interpretaci postavy bohočlověka u obou autorů. Srovnává a dává do souvislosti Patočkův pojem "světa" a pojem "tajemství" u Karla Rahnera, jejich pojetí dějinnosti i radikálního ohrožení člověka. Konečně se zabývá interpretací postavy bohočlověka, kterou můžeme u obou autorů chápat jako klíčovou pro lidskou existenci, a zároveň si můžeme všimnout, že odlišné interpretace (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  25. Svet a Veda U ludwiga Von misese: Esej O misesovské metafyzice.Petr Specian - 2012 - Filozofia 67 (3):335-346.
    The paper deals with von Mises’ metaphysics and argues that his methodological dualism concerns only his epistemology. The framework of Mises´s ontology is materialistic monism. Although Mises strongly criticizes materialism, his critique does not concern metaphysical ontological materialism as long as it does not try to eliminate the specific method of the social sciences. In this sense Mises’ metaphysics is fully naturalistic – it does not include any “spiritual” agents and postulates a world consisting exclusively of elementary physical particles. The (...)
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  26.  7
    Filosofické tázání ve shodě se skutečností – Ale jak poznat, co je skutečnost? Otazník nad filosofií.O. A. Funda - 2009 - Filosofie Dnes 1 (1):7-31.
    Nemám v úmyslu předložit školsky umný referát o filosofování, o různých filosofických koncepcích a jejich argumentaci, nýbrž pokusím se otevřít otázky, které mě bytostně zaměstnávají. Moje torzovité a fragmentární podněty se budou týkat následujících otázek-problémů: 1. Ontická realita na našem vnímání nezávislého světa a gnoseologické meze ontologie. 2. Co je racionalita, jaké jsou její možnosti a meze? Lze racionalitu kotvit gnoseologicky či již ontologicky? Jaký je vztah mezi racionalitou, přirozeností a přírodou? Je iracionalita předchůdná racionalitě? 3. Lze z racionality odvodit (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  27. Životní svět, metafyzika a etika přírody u Habermase.Peter Dews - 1999 - Filosoficky Casopis 47:277-298.
    [Lifeworld, Metaphysics and the Ethics of Nature in Habermas. ].
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  28.  15
    Ondřej Beran. Náš jazyk, můj svět: Wittgenstein, Husserl a Heidegger – vzájemná setkávání a míjení.Tomáš Došek - 2011 - Pro-Fil 11 (2).
    Ondřej Beran. Náš jazyk, můj svět: Wittgenstein, Husserl a Heidegger – vzájemná setkávání a míjení. 1. vyd. Praha: Filosofia, 2010, ISBN 978-80-7007-335-3, 422 stran.
    No categories
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  29. Reinkarnující se duše mezi presokratiky a Platónem.Vojtech Hladky - 2010 - Reflexe: Filosoficky Casopis 38:19-34.
    Text sleduje proměny reinkarnačních představ v počátcích řecké filosofie. Chce upozornit na několik méně známých a nesamozřejmých skutečností, které souvisejí se změnou pochopení převtělující se duše mezi presokratiky a Platónem.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  30.  6
    Člověk a dějiny: dynamika dějin a lidská aktivita v buržoazním myšlení.Ivana Holzbachová - 1981 - [Brno]: Univerzita J.E. Purkyně v Brně.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  31. Jedan svet, i mi u njemu.Jovan Babić - 2014 - Strani Pravni Život 2014 (3):13-29.
    Aspiracija za jedinstvenim upravljanjem svetom je stara koliko i sam svet. Ona u suštini proizlazi iz naše percepcije sveta kao jednog, bez obzira na sve razlike koje se u njemu takođe vide. U naše vreme ova percepcija je pojačana utiskom o sve većoj međuzavisnosti delova sveta, kao i osećajem da su razlike, ma koliko bile velike, sve manje važne u odnosu na ono što je isto ili bar slično u različitim delovima sveta. Ovaj osećaj jedinstva je još više pojačan percepcijom (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  32. Počet, čas a duše.Wolfgang Wieland - 2011 - Reflexe: Filosoficky Casopis 41:85-103.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  33.  15
    Višňovský, Emil. Akademický svet a jeho súčasné problémy.Stela Richnavská & Beáta Balogová - 2023 - Studia Philosophica 70 (2):125-128.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  34. Telesnosť a životný svet.Tomas Kačerauskas - 2008 - Filozofia 63 (7):625-634.
    The article deals with the relation between body and its environment. According to the author the body is not only a centre of orientation, but also a factor of creative interaction. The role of the senses is analysed, drawing from the phenomenology of Husserl and Merleau-Ponty. On the background of Levinas ideas the body is conceived as the source of the ethical relationships between the inhabitants of the environment, which is paralelly created by them. The body is interpreted in the (...)
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  35. P. Materna: Svět Pojmů A Logika.Marie Duží - 1996 - Organon F: Medzinárodný Časopis Pre Analytickú Filozofiu 3 (2):199-202.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  36.  50
    Kant's Concept of Teleology. [REVIEW]P. A. T. - 1971 - Review of Metaphysics 24 (4):750-750.
    McFarland discusses Kant's concept of teleology only insofar as it pertains to natural science, although the concept also has importance for Kant's aesthetics, ethics, and philosophies of history and religion. The study is devoted to an explication of the concept--rather than a developed interpretation-written from the belief that there is "no similar attempt to deal strictly with Kant's treatment of teleology." McFarland is apparently unaware of Klaus Düsing's more comprehensive treatment of the concept in Die Teleologie in Kants Weltbegriff which (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   1 citation  
  37.  3
    Jenom svět nestačí. Charles Taylor o sekularizmu.Petr Glombíček - 2011 - Filosofie Dnes 3 (2):69-85.
    Článek se věnuje nejnovější knize Charlese Taylora Secular Age (2007). Poukazuje na její kořeny v hegeliánství a v novějších kritikách modernity a probírá některé námitky vůči Taylorově koncepci včetně Taylorových odpovědí. Taylor představuje dva typy současných etických projektů. Na jedné straně tzv. výlučný humanismus, na druhé straně imanentní antihumanismus. A smyslem jeho genealogie moderního sekularismu je ukázat vzájemnou podmíněnost mezi antihumanismem, humanismem a religiozitou s tím, že bez nějaké formy transcendence se každý západní hodnotový systém vystavuje nepřekonatelným tenzím, aby následně (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  38. Nesovmestimostʹ nauchnogo mirovozzrenii︠a︡ s religieĭ: K 70-letii︠u︡ vykhoda v svet kn. V. I. Lenina Materializm i empiriokritit︠s︡izm.S. I. Nikishov - 1978 - Moskva: Znanie. Edited by Vladimir Ilʹich Lenin.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  39.  14
    Zvolit si Evropu: Konstantin Sigov a lidská důstojnost.Marguerite Léna - 2024 - Reflexe: Filosoficky Casopis 2023 (65):139-148.
    Czech translation of Marguerite Léna’s Choisir l’ Europe: Constantin Sigov et la dignité humaine.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  40.  30
    O vlivu světa 3 na svět 2 na příkladu hudby a vědecké teorie.Jiří Raclavský - 2004 - Organon F: Medzinárodný Časopis Pre Analytickú Filozofiu 11 (3).
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   2 citations  
  41. Iberské kořeny vědecké revoluce? Nový svět, idea kooperace a proměny raně novověkých epistemologických modelů.Jana Černá - 2013 - Teorie Vědy / Theory of Science 35 (3):443-465.
    Příspěvek se snaží ukázat, jaký dopad mělo poznávání přírody Nového světa na utváření specific- kých podob raně novověké vědecké kooperace a vědy obecně. Záměrem textu je prezentovat originální metody a formy vědění, které v souvislosti s kooperativním poznáváním Nového světa především ve Španělsku vznikaly a jež v soudobé Evropě neměly obdobu. Studie tak chce poukázat na význam, který mělo poznávání Nového světa Španěly v procesu tzv. vědecké revoluce, resp. proměny vědecké praxe i teoretických episte- mologických schémat.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  42.  28
    Traganja za spoznajom duše. Doprinos filozofskoj misli Pavla Vuk-Pavlovića.Ivana Zagorac - 2007 - Filozofska Istrazivanja 27 (1):37-45.
    Traganja za dušom i duševnošću motivirala su filozofe na stvaranje koncepcija raznolikog spektra tumačenja. Možemo li spoznati dušu, možemo li definirati duševnost, što bi to zapravo bilo i postoje li takve kategorije koje bi uopće mogle biti predmetom spoznaje, pitanja su na koja nailazimo i u filozofskoj misli Pavla Vuk-Pavlovića.Ishodište njegove filozofije jest doživljaj kao mjesto preplitanja gnoseoloških, ontoloških i etičkih problema te pristup fenomenu doživljaja gradi na kritičkom prevladavanju neokantovskih i pozitivističkih strujanja. Iz kompleksnosti razumijevanja doživljaja iščitavamo specifičnost jedinstva (...)
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  43. Tjelesna ontologija duše i zdravstvena reforma: adventistički zaokret u kršćanskoj antropologiji.Matija Kovačević - 2015 - Filozofska Istrazivanja 35 (3):483-491.
    Following the spread of Platonic anthropology, Christianity has started, already since the 2nd century A.D., to be dominated by dualism – a trend undisturbed by somewhat more holistic Thomism, and further strengthened by Cartesianism, which distanced Christian theology and soul even further away from the body. During the 1960s, theologians have become aware of the far more positive and inclusive attitude that the Bible has towards the body. Yet, a century before, the Adventist movement was born in conditionalism such as (...)
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  44.  7
    Náš jazyk, můj svět: Postřehy k stejnojmenné knize.Hynek Janoušek - 2014 - Filosofie Dnes 5 (2):87-100.
    Kritická stať se nejprve vztahuje k Beranovu pokusu srovnat Husserlovu fenomenologii a východisko Wittgensteina období Filosofických zkoumání, přičemž se snaží shrnout pozici tzv. statické fenomenologie a na jejím základě vznést otázky k tezi, že rozeznávání a identifikace předmětů je možno založit pouze z hlediska intersubjektivně sdíleného jazyka.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  45.  10
    Misleci in realni svet: izbrani filozofski spisi.Jože Hlebš - 2021 - Celovec: Mohorjeva.
    The purpose of this work is to deal with traditional metaphysics, the science that Aristotle called the first philosophy (prote philosophia). This thinking is also called realism, more precisely metaphysical realism, where the relative opposition between subject and object is not equated with the opposition between spirit and being, but being, which is originally spiritual, embraces the subject and the object. The subjectivity of man also belongs to the broader framework of the objective in general; it is only a specially (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  46.  18
    Pierre Manent, Lidská obec. [REVIEW]Ivana Holzbachová - 2014 - Studia Philosophica 61 (1):93-97.
    The author presents Hippolyte Taine´s conception of society and state, which are, in her interpretation as well as Taine´s theory, deeply interconnected. It is quite obvious, however, that Taine was a committed liberal. This follows from his explicit ideas on the function of the state, his ruthless criticism of the Jacobin phase of French Revolution and Napoleonic conception of state as well as the state in which he lived, because that state stemmed from the Napoleonic conception. In the second part (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  47. Kako lahko apliciramo matematiko na svet?Andrej Ule - 2002 - Filozofski Vestnik 23 (1).
    In the article are presented the main philosophical explanations of the application of mathematics on the real world (Plato, Aristotle, rationalists, empiricists, Kant, Frege, Husserl, Carnap etc.). They indicate some typical triangular structure of relationships where the mathematical structures somehow correspond to the forms of reality, and thus are possible though something third what bound them. The attempts to solve the question of the application of mathematics by the dispensability of mathematics (e.g. Field) do not success because they do not (...)
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  48. Kreatologii︠a︡: metodologicheskie osnovanii︠a︡ i modeli, Bogopoznanie i nauchnoe znanie.D. N. Savchenko - 2010 - Moskva: Ret︠s︡ikling.
    T. 1. Metodologicheskie osnovanii︠a︡ i modeli, Bogopoznanie i nauchnoe znanie -- t. 2. Chislo. Garmonii︠a︡. Metafizika Sveta -- t. 3. Svet bogoslovskie osnovanii︠a︡ kreatologi.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  49.  7
    Pervoobraz i obraz: sochinenii︠a︡ v dvukh tomakh.Sergiĭ Bulgakov - 1999 - Sankt-Peterburg: "Inapress". Edited by Sergiĭ Bulgakov.
    t. 1. Svet nevecherniĭ : sozert︠s︡anii︠a︡ i umozrenii︠a︡ -- t. 2. Filosofii︠a︡ imeni ikona i ikonopochitanie.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  50.  43
    Ivan Blecha: Fenomenologie a kultura slepé skvrny, Triton, Praha, 2002, 119 s.Jaroslav Peregrin - unknown
    Ve své knížce Fenomenologie a kultura slepé skvrny předkládá Ivan Blecha tři eseje, jejichž společným jmenovatelem je konfrontace různých aspektů postmodernistické filosofie s filosofií fenomenologickou. Proti obratu k jazyku a z něj často vyvozovaného pluralismu nebo dokonce relativismu staví Blecha tezi, že svět, ve kterém člověk žije, je determinován způsobem, kterým v kadlubu své intencionální mysli konstituuje věci ze svého bezprostředního prožívání, a že tudíž tento svět není v žádném podstatném slova smyslu ani tvarován jazykem, ani otevřen žádným (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
1 — 50 / 955