Results for 'czasopisma punktowane'

18 found
Order:
  1. Nowa propozycja kategoryzowania międzynarodowych czasopism filozoficznych.Tomasz Żuradzki - 2014 - Nauka 4:111-119.
    Obecny ranking czasopism humanistycznych jest skrajnie niesprawiedliwy: za publikację w najlepszych czasopismach w swoich dziedzinach humaniści mogą otrzymać tylko 10 pkt (lista C); za publikacje w najsłabszym w danej dziedzinie czasopiśmie indeksowanym przez Thomson Reuters (TR) i posiadającym Impact Factor (IF) dostaje się obecnie 15, a w najlepszym – 50 (lista A). W tym tekście najpierw omawiam trzy możliwości sporządzenia rankingu czasopism filozoficznych, a potem przedstawiam własną propozycję rankingu opartego na liście ERIH i indeksie SCImago (Scopus). Główna zaleta mojego rozwiązania (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  2.  19
    Nowe czasopisma w Polsce.B. S. A. - 1967 - Roczniki Filozoficzne 15 (1):171-172.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  3. Czasopisma i Wydawcy IC.C. C. Macpherson - 1999 - Theoretical Medicine and Bioethics 20 (2):161-179.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  4.  24
    Nowe czasopisma z dziedziny ,,nauka i teologia'' [recenzja].Stanisław Wszołek - 2004 - Zagadnienia Filozoficzne W Nauce 34.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  5.  9
    Filozoficzne czasopisma radzieckie o problemach etyki.Emilia Żyro - 1968 - Etyka 3:223-239.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  6. Nowe czasopisma w Polsce.A. B. S. K. - 1967 - Roczniki Filozoficzne 15 (1):171.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  7. Lista ERIH–czasopisma po pierwszej aktualizacji w 2011 roku.Zakwalifikowanie Zakwalifikowanie - unknown - Acta Comeniana 18:0231 - 5955.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  8.  14
    O IX tomie czasopisma FILOZOFIA I NAUKA. Studia filozoficzne i interdyscyplinarne.Małgorzata Czarnocka - 2021 - Filozofia i Nauka. Studia Filozoficzne I Interdyscyplinarne 1 (9):5-8.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  9. Nurty współczesnej etyki polskiej. Na marginesie czasopisma \"Etyka\".Alicja Glińska - 1970 - Człowiek I Światopogląd 2 (7):75-89.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  10.  8
    Neutralność czy zaangażowanie? Recenzja szóstego numeru antydyscyplinarnego czasopisma „Stan Rzeczy”.Mikołaj Raczyński - 2017 - Avant: Trends in Interdisciplinary Studies 8 (3):251-259.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  11.  11
    Od Redakcji – O drugiej części VIII tomu czasopisma FILOZOFIA I NAUKA. Studia filozoficzne i interdyscyplinarne.Małgorzata Czarnocka - 2020 - Filozofia i Nauka. Studia Filozoficzne I Interdyscyplinarne 2 (8):5-8.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  12.  21
    Od redakcji.Andrzej Biłat - 2016 - Studia Semiotyczne 30 (1):5-5.
    Niniejsze wydanie Studiów Semiotycznych jest pierwszym owocem procesu przekształcania czasopisma w zespołowo redagowany periodyk, ukazujący się jednocześnie drukiem i w Internecie. Podobnie jak wiele wcześniejszych tomów Studiów obecny numer zawiera artykuły badawcze z zakresu analitycznej filozofii języka oraz zastosowań metod semantycznych w filozofii. Numer zawiera także sprawozdanie z konferencji oraz – zgodnie z piękną tradycją Studiów sięgającą lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku – wspomnienia o filozofach.
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  13.  18
    Debata Dummett-Lash i bezpośredniość Obj awienia.Krzysztof Czerniawski - 2017 - Roczniki Filozoficzne 65 (4):225-250.
    W artykule streszczam tzw. Debatę Dummett Lash, która miała miejsce na łamach czasopisma angielskich dominikanów New Blackfriars w latach 1987-1989. Rozróżniam trzy główne nurty debaty. W pierwszym głównym oponentem filozofa Michaela Dummetta, inicjatora debaty, był benedyktyn Bede Griffith, który proponował symboliczne rozumienie Biblii. Według Dummetta jednak rozumienie symboliczne opiera się na wcześniejszym rozumieniu dosłownym, które z tego powodu nie może być odrzucone. W drugim Dummett argumentował za potrzebą intersubiektywnego uzasadnienia naszej przynależności do konkretnego Kościoła, ponieważ w innym przypadku nie (...)
    No categories
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  14.  13
    Normatywna aktualizacja.Mikołaj Raczyński - 2019 - Studia Philosophiae Christianae 54 (2):147.
    Artykuł jest recenzją i krótkim komentarzem do tekstów dotyczących normatywności i zebranych w dziale nazwanym „Normatywność. ‘Update’” i opublikowanych w jednym z numerów czasopisma „Avant”. Autor stara się wykazać, że często rozróżniane porządki myślenia o normatywności – moralny i pozamoralny, na poziomie ludzkich praktyk są ze sobą ściśle powiązane. Głównym celem artykułu jest wyraźne wyłuszczenie i skomentowanie aktualizacji podejścia do normatywności proponowanych przez publikujących w „Avancie” badaczy.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  15.  8
    Przekształcenia form językowych w pracach Anny Kamieńskiej nad „Notatnikiem”.Jagoda Zarzycka - 2022 - Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica 64 (1):311-354.
    Niniejszy artykuł podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, jak wyglądała praca redakcyjna Anny Kamieńskiej nad _Notatnikiem_. Spostrzeżenia na temat procesu twórczego czynione są na podstawie fragmentu rękopiśmiennego dziennika z okresu 31 X 1971–15 II 1972 oraz publikowanych w latach 70. odcinków dzieła na łamach czasopisma „W drodze” i wydanych w latach 80. książek. Analiza zmian redakcyjnych skupia się tu na wybranych formach językowych. Wśród nich możemy wyróżnić np. zamianę rzeczowników w zaimki, zdrobnień w formę neutralną lub skrót, pytania w twierdzenie, (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  16.  13
    Listy Mieczysława Jastruna do Karola Wiktora Zawodzińskiego w archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie.Robert Mielhorski - 2022 - Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica 67 (2):157-173.
    W artykule omówionych zostało siedemnaście listów skierowanych przez poetę Mieczysława Jastruna do „krytyka Skamandra”, Karola Wiktora Zawodzińskiego. Listy te przechowywane są w archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie. Ów blok korespondencji rozpada się na dwie części: pierwszą stanowią przesyłki skreślone przez Jastruna w okresie międzywojennym, drugą – z okresu powojennego, wysyłane do 1948 roku. Te rękopisy Jastruna są wielotematyczne, jednak wiodącą rolę pełnią w nich refleksje poświęcone ogólnym sprawom poezji i aktualnym zjawiskom życia literackiego – tak międzywojennego, jak i czasu, gdy (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  17.  11
    Od redaktora naczelnego.Andrzej Biłat - 2018 - Studia Semiotyczne 32 (1):5-5.
    Problematyka rozpraw, które udostępniamy Państwu w niniejszym numerze „Studiów Semiotycznych”, dotyczy takich zagadnień, jak argumentacja, potoczne rozumowania i publiczne debaty. Mieszczą się one w obrębie czterech dyscyplin bezpośrednio związanych z profilem „Studiów”: filozofii, językoznawstwa, psychologii oraz nauk o komunikacji społecznej i mediach. Interdyscyplinarny charakter prezentowanych badań jest zgodny z tradycją Czasopisma ukształtowaną przez Jerzego Pelca w latach 1970–2015 i kontynuowaną w ostatnich latach.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  18.  15
    Sprawozdanie z konferencji naukowej „W poszukiwaniu przyrodniczego, filozoficznego i teologicznego obrazu Wszechświata”, Instytut Filozofii UKSW w Warszawie, 15.05.2021 r. [REVIEW]Adam Świeżyński - 2021 - Studia Philosophiae Christianae 57 (2):185-192.
    15 maja 2021 roku odbyła się konferencja naukowa W poszukiwaniu przyrodniczego, filozoficznego i teologicznego obrazu Wszechświata, zorganizowana przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Okazją do zorganizowania konferencji była przypadająca 17 maja 2021 roku pierwsza rocznica śmierci ks. dr. hab. Grzegorza Bugajaka, wieloletniego pracownika Instytutu Filozofii UKSW i jego dyrektora w latach 2016-2020 oraz sekretarza redakcji czasopisma filozoficznego Studia Philosophiae Christianae w latach 1997-2020, redagowanego w Instytucie Filozofii UKSW. W konferencji, oprócz zaproszonych prelegentów, wzięli udział pracownicy Instytutu (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   1 citation