Персоналістична еклезіологія чеслава станіслава бартніка

Ukrainian Religious Studies 80:108-115 (2016)
  Copy   BIBTEX

Abstract

У статті розглядається концепція персоналістичної еклезіології сучасного католицького філософа і теолога Чеслава Станіслава Бартніка, послідовника теологічного персоналізму Кароля Войтили. Автор з’ясував, що в еклезіології Бартніка Церква утворюється передовсім з прозопоїчних складових: особи, Христа, Святого Духа, спільноти осіб, особового світу і в остаточному варіанті сама стає «особою». В інтерпретації польського католицького мислителя Церква постає як спільнота осіб, створена в реальний спосіб посередництвом індивідуальних відносин-зв’язків з Особою Христа, як така, що здійснює його місію й осягає особливий вимір буття суб’єкта в процесі й перспективі спасіння. Природу і властивості Церкви філософперсоналіст розглядає виходячи з думки, що вона є продуктом релігійності, тобто явища, яке носить особовий характер. І структуру Церкви, і структуру релігійності визначають прозопоїчні відношення, тому особу слід вважати не тільки чинником, який створює зав’язок Церкві, а й її фундаментальною структурою. На базі людської природи та звичайної спільноти християн Церква проявляє себе як релігійно-суспільна «Особа». З погляду реалістичного універсального персоналізму Ч. С. Бартніка, вона отримує характер спільнотної особи на взірець інших форм спільнотної особи. Оскільки Церква стає спільнотним цілим, то повинна здійснювати та здійснює свою «особу», стає собою в повному розумінні, при цьому вона знаходиться на служінні та реалізації не лише власного буття особою, а й буття окремої людської особи в її прямуванні до власної повноти.

Other Versions

No versions found

Links

PhilArchive



    Upload a copy of this work     Papers currently archived: 101,597

External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server

Through your library

Similar books and articles

Деструктивне авторство: Антиавтор і антидар.Semen A. Goncharov - 2018 - Вісник Харківського Національного Університету Імені В. Н. Каразіна. Серія «Філософія. Філософські Перипетії» 58:70-78.
Аксіологічний вимір діяльності: Творчість як явлення світові духовного образу особистості.Viktor I. Mishchenko - 2018 - Вісник Харківського Національного Університету Імені В. Н. Каразіна. Серія «Філософія. Філософські Перипетії» 59:137-148.

Analytics

Added to PP
2020-04-25

Downloads
5 (#1,754,154)

6 months
4 (#1,260,583)

Historical graph of downloads
How can I increase my downloads?

References found in this work

No references found.

Add more references